Dušičkový víkend aneb podzimní víkendový pobyt pro dospělé

Dušičkový víkend aneb podzimní víkendový pobyt pro dospělé

Letos jsme na podzimní víkendový pobyt vyrazili v počtu třinácti statečných a to ve dnech 7. – 9. listopadu na naše již tradiční místo penzion Athena v Suchým u Boskovic. Vzhledem k tomu, že se pobyt konal hned po dušičkách, hlavním tématem programu byl svět zemřelých……

DSC 0114V pátek večer jsme si vytvořili ponurou atmosféru za světla petrolejové lampy a poslouchali jsme rozhlasovou hru od Arthura Conana Doyla – Pruhovaná truhlice. Po té jsme si vyprávěli strašidelné příběhy.

DSC 0361V sobotu dopoledne jsme hráli hru Aktivity na téma pohřebnictví. Pak jsme shlédli tři divadelní představení zaměstnanců firmy Student Agency, která v penzionu pořádala teambuilding. Abychom moc nezaháleli a oběd nám víc chutnal, vyrazili jsme ještě před polednem na hodinovou procházku do lesa. Cesta to byla opravdu dobrodružná, protože jsme museli překonávat četné výmoly a kořeny. Nejnapínavější okamžik nastal v momentě, kdy jsme na konci lesa narazili na spušťěnou závoru. Láďa dokonce musel sklopit zádové opěradlo svého elektrického vozíku do polohy v leže, aby mohl závoru podjet. Všichni jsme mu usilovně fandili a Láďa to nakonec hravě zvládl. Odpoledne jsme se věnovali výrobě lucerniček z plechovek. Pomocí hřebíků a kladívek jsme vytvářeli na lampičkách zajímavé vzory. Tlukot kladívek zněl jako ponurá symfonie. Až byly lucerničky hotové, pustili jsme se do zdobení rakviček (zákusků), na kterých se naši umělci vyřádili s čokoládou a barevným marcipánem.

DSC 0316Po večeři jsme se vydali se zapálenými lucerničkami pohřbít naše ozdobené rakvičky. Zakopali jsme je na jednom tajemném opuštěném místě u rezavé studny na okraji obce Suchý. Někteří nedočkaví mlsouni však svou rakvičku zhltli ještě dříve než se stihl vykopat hrob. Zbytek večera jsme strávili zpíváním u kytary. V neděli dopoledne se celá naše skupina vydala za vesnici. Byl tichý ponurý den, nad obzorem se vznášela mlha, kochali jsme se pestrými barvami podzimu. Po cestě jsme řešili kvízové otázky z oblasti pohřebnictví, zejména kremace. Nejvíc nás překvapil Martin, který soutěž bezkonkurenčně vyhrál. Po vydatném obědě jsme se rozjeli do svých domovů. Už se všichni těšíme na naše jarní setkání.

 

Autor: Libor Doležal

 

DSC 0278DSC 0366DSC 0379DSC 0383DSC 0386DSC 0297