Dětský víkendový pobyt se skřítky 26. – 28. 4. 2013

Dětský víkendový pobyt se skřítky 26. – 28. 4. 2013

Po dlouhé zimě jsme se zase sešli ve Křtinách a strávili spolu příjemný víkend. Jak to tak bývá, zase se něco semlelo.

V pátek večer nás navštívil zimní skřítek Emil a s pláčem nám oznámil, že už by šel rád spát1 a předal žezlo jarnímu skřítkovi Jarkovi, ale ten se někde ztratil. Zkoušeli jsme ho hledat mezi námi, ale nenašli jsme ho, zkoušeli jsme ho volat, ale nepřivolali jsme ho. Tak nás aspoň Emil naučil Jarkovu oblíbenou písničku „Jaro, léto, podzim, zima“, že bychom ho nalákali, ale taky jsme nepochodili. Měli jsme tedy o čem přemýšlet!
V sobotu jsme se probudili s výbornou náladou a navíc nás potěšil i Emil. Prý že viděl stopy a ty nás zavedou k Jarkovi! Na nic jsme nečekali a opravdu – ty stopy nás k němu dovedly. Jenomže ouha! Jarek spal pod krmelcem a chrápal tak, že ho šlo slyšet široko daleko. Zkoušeli jsme do něj dloubat, mluvit na něj, potahat ho za oblečení, ale s ním to ani nehnulo. Až někdo dostal nápad, že bychom mu zkusili zazpívat tu jeho oblíbenou a ono to fungovalo! Jarek se začal vrtět, protahovat, až9 se úplně probudil. Poděkoval nám, ale obával se, že skřítkové sami nestihnou přípravy na jarní zahradní slavnost. Dostali jsme proto 3 úkoly, abychom jim trochu pomohli. Museli jsme připravit jarní strom jako symbol zahradní slavnosti, připravit občerstvení a vymyslet další sloku písničky. Během dne jsme všechno zvládli a tak mohl Emil s klidným srdcem předat žezlo Jarkovi a my jsme si s nimi užili tu velkou slávu. 
 
A to občerstvení se nám obzvlášť povedlo! Potěšilo oko i bříško. Před večeří jsme se ještě stihli  vyřádit na hřišti s různými prolézačkami, kolotoči a houpačkami.
6
V neděli jsme si trochu zasoutěžili a poté se vydali ke kostelu za hasičskou zábavou. Tolik hasičských aut pohromadě snad nikdo z nás ještě neviděl. Zvonkohra v kostele nám pak připomněla, že už bychom se měli vydat zpět na oběd. Po něm jsme se rozloučili, odvezli si na památku perníkové srdíčko z pouti a přislíbili si účast na táboře, který je tady cobydup.

 

Autor: Markéta Borutová
Foto: Markéta Zapletalová