Putování za Křemílkem – dětský tábor v Mrákotíně 2007

Putování za Křemílkem – dětský tábor v Mrákotíně 2007

V letošním roce naše sdružení uspořádalo první ročník letního tábora pro děti. Ačkoliv jsme vstupovali do neznámé řeky, plavalo se nám nakonec lehčeji, než v našich představách. Opět jsme se vydali do, pro nás již známé, vesničky Mrákotín nedaleko Telče.

V očích našich menších i větších účastníků se rozhořel plamínek již při představování, kde se seznámili nejen sami 001navzájem, ale především k nám zavítala pohádková postavička Vochomůrka. Nejedno dítko bylo samozřejmě zvědavé, kde je Křemílek, ale to Vochomůrka nevěděl.

A tak začalo několikadenní hledání Křemílka, podstrojování samých dobrot pro jeho bříško, přichystání pelíšku nebo vyrobení uvítacího plátna. S větší či menší pomocí asistentů se zapojili všechny děti s plnou vervou a našlo se i několik jedinců, kteří měli svoje další nápady, jak přilákat Křemílka. Zhruba v půlce pobytu jsme se vydali na výlet k památné lípě do Práskoles a jaké bylo naše překvapení, když jsme v puklině lípy našli Křemílka. Radost dětí byla tak veliká, že se nakazil i Křemílek a Vochomůrka a pod lípou nám radostně zatančili.

006Během našeho pobytu nás navštívila ještě jedna pohádková dvojice a sice Jů a Hele, kteří nás provázeli po zbytek týdne. I s nimi jsme se užili spoustu legrace. Kromě hledání pohádkových bytůstek si děti vyzkoušeli také tvorbu sádrových masek, výrobu karnevalového kostýmu a také spoustu dalších, především výtvarných technik.

Nechyběla také již tradiční sportovní utkání, zde nazvaná jako Olinkiáda (díky jménu našich dvou báječných asistentek). Děti si vyzkoušely kuželky, lovení míčků z vody, foukanou, měření síly úhozu nebo jízdu na vozíku, který tlačil asistent se zavázanýma očima. Největším zážitkem pro všechny přítomné byl jednoznačně fotbalový zápas, který se stejnou vervou hráli snad i rozhodčí a kameraman.014

Nechybělo ani závěrečné rozdělení diplomů a každé z dětí dostalo na památku také tričko od Křemílka a Vochomůrky.

Největší odměnou pro realizátory i asistenty byly plamínky v očích dětí, které hořely ještě intenzivněji než při příjezdu a také slzičky, které nejedno dítě uronilo při návratu z pohádkového dobrodružství.

Autor: Jana Bartlová (asistentka na táboře)

 

002

004005007009008
013