Dětská víkendovka ve Křtinách 15.-17. 4. 2011

Dětská víkendovka ve Křtinách 15.-17. 4. 2011

Jaro bylo v plném proudu a s ním i čas na víkendový pobyt, na který jsme se po dlouhé zimě všichni moc těšili. A protože je změna život, strávili jsme víkend na novém místě, ve Křtinách, v krásné bezbariérové základní škole s úžasným výhledem na celou vesnici. Poté, co jsme všichni zdárně trefili na místo určené, proběhlo ubytování, které jsme měli rychle za sebou. Rozhodli jsme se totiž, že si o víkendu užijeme trochu toho dobrodružství a vyspíme se hromadně jen v několika třídách.

Nemyslete si ale, nečekalo nás žádné spaní nespaní na tvrdé podlaze.1 Měli jsme k dispozici super pohodlné žíněnky, které nám zajistily klidný spánek rušený jen více či méně hlasitým chrápáním z různých koutů tříd. 

Po dobré večeři jsme se ujistili, že se všichni rádi vidíme, sdělili jsme si, co je v našich životech nového a z čeho máme radost nebo i starost, přivítali jsme ty, které jsme dlouho neviděli a seznámili se s těmi, které jsme viděli poprvé. Pak jsme si už jen zazpívali naše oblíbené písničky a s očekáváním, co se bude dít další den, jsme zalezli do spacáků. 

V sobotu ráno nás vzbudilo sluníčko, které nás popohnalo 3ke snídani. Ten den nás totiž čekal náročný program. Vydali jsme se do kulturního domu na velikonoční jarmark, kde jsme se pokochali pohledem na ruční výrobky místních lidí, prohlédli jsme si místní krásný kostel se všemi jeho zvony a nevěstou, která se v něm ten den vdávala, a po prozkoumání okolí jsme se vydali zpět na oběd. Tam nás čekalo překvapení! Pro každého marcipánová slepička nebo ovečka – výborná sladká tečka po obědě. Protože jsme toho ještě neměli dost, věnovali jsme odpoledne nejen výtvarným aktivitám, kdy jsme si vyrobili legrační ovečku, ale hlavně jsme si užili hry na hřišti, které byly plné srandy, pohybu, znalostí, závodění, herectví a odvahy. Večer jsme si společně zazpívali u táboráku, opekli špekáčky a s pocitem hezky stráveného dne usnuli. 

V nedělním dopoledni jsme získali tajemnou šifru, která nás 6přes hory a doly přivedla až k vytouženému sladkému pokladu. A potom už jen zabalit věci, naobědvat se a s hlavou plnou nových zážitků čekat na příjezdy rodičů. 

A co nás čeká teď? Samozřejmě, že zasloužené prázdniny a letní tábor, na který se všichni moc těšíme!

 

Autor: Markéta Borutová

 

6788

56
6