Dětská víkendovka v Kutinách 9. – 11. 4. 2010

Dětská víkendovka v Kutinách 9. – 11. 4. 2010

Letos jsme již podruhé navštívili v rámci víkendového pobytu s dětmi rekreační středisko Kutiny, které se nám na podzim velice osvědčilo a mohu říct, že ani tentokrát nás nezklamalo, milou paní provozní a její kulinářské umění budeme všude vychvalovat.

 

 

V pátek po příjezdu na nás čekala výborná večeře, po které jsme se teple oblékli a 1sešli se u prvního letošního táboráku, kde proběhlo zábavnou formou přivítání a seznámení všech účastníků. Jelikož mezi nás po dlouhé době zavítaly nové tváře dětí i asistentů, dali jsme si na vzájemném představování záležet a dávali pozor, aby nám o nových kamarádech neunikly žádné důležité informace. Potom jsme si všichni společně zazpívali několik písniček s kytarou a pomalu se odebírali na kutě, abychom se pořádně vyspali na následující den.

V sobotu dopoledne jsme využili příjemného počasí a vydali2 se na procházku sledovat, jak se probouzí jarní příroda. Cestou necestou jsme došli až na ohromně vysoký most, odkud jsme měli nádherný výhled na koruny stromů. Na procházce nám docela vyhládlo, a tak jsme se po příchodu zpět občerstvili svačinou, abychom se mohli vrhnout na výtvarné tvoření. 

Odpočinek po obědě v odpoledním klidu nám vehnal novou energii do žil, a proto jsme se rozhodli, že prozkoumáme další okolí. Počasí nám tentokrát příliš nepřálo a po pár minutách nás kroupy zahnaly zpět do budovy, kde na nás čekalo překvapení. Tím byl dopis neznámého pána, který však nebyl celý a na nás bylo, abychom se ve třech skupinách snažili jeho sdělení dokončit. I když se úkolu zhostila každá skupinka jiným originálním způsobem, mělo představení každé z nich velký úspěch. A aby toho nebylo málo, po večeři na nás čekala velice napínavá hra „Chcete být milionářem“, která prověřila znalosti našich dětí. Soutěžící si zachovali chladnou hlavu, odolali nátlaku moderátora a za podpory a jásotu obecenstva vyhráli nemalý obnos. 

V neděli dopoledne jsme se odebrali na hřiště a prověřovali svou rychlost,4 hbitost a obratnost během různých sportovních her a závodů. Potom už zbyl čas jen na pokračování a dokončení našeho výtvarného úsilí, jehož výsledkem byly krásné jarní obrázky a originální jarní dekorace. Než jsme se nadáli, podával se oběd a po něm nám nezbylo nic jiného než se rozloučit a slíbit si účast na letním táboře. 

Přestože nás provázelo aprílové počasí,5 jsme si víkend všichni nanejvýš užili v příjemné společnosti se spoustou legrace a nových zážitků. A co víc si přát pro příští víkendovku? Snad jen více sluníčka, které se nám na tomto místě zatím zdárně vyhýbá. Do příštího shledání se tedy mějte všichni krásně a čerpejte sílu pro další dobrodružství! 

 

678978
6
9