Co přinesly knihovny

Co přinesly knihovny

Dnes došlo k rozpečetění a výběru výtěžku sbírky pořádané brněnským občanským sdružením Domov pro mne. Sbírka probíhá netradičně prostřednictvím knihoven, ze kterých si lidé mohou za dobrovolný příspěvek půjčit, či odnést domů knihy, které zde o.s. sdružení umístilo a průběžně je doplňuje.

Zástupci ÚMČ Brno střed, paní Kaloudová a paní Benešová za účasti zástupců o.s. Domov pro mne provedli  rozpečetění, výběr a znovu zapečetění nejúspěšnější z knihoven, která od poloviny října slouží na Koupališti Kraví hora. Návštěvníci zde přispěli částkou 7 387 Kč! „Hlavně rodiče si ji velice pochvalují – když čekají na své děti, tak rádi sáhnout po knížce.  Jsme rádi, že zde knihovna zůstane i nadále“ – uvedl ředitel Koupaliště Kraví hora Mgr. Evžen Hrubeš.

Fakulta sociálních studií přinesla také velice milý příspěvek 3 390 Kč – studenti občas překvapili nějakou cizí měnou – kromě eur se našly norské, dánské a dokonce japonské mince.

Rozpečetění kasičky na Kraví hořaDalší knihovna je umístěna v Domě umění.

Dvě byly znovu zapečetěny, aby mohly putovat dále – v jednání je Pivovarská restaurace, Městský plavecký stadion za Lužánkami, Mendelova Univerzita a další.

Jedna z knihoven je dočasně vyřazena z provozu po rozbití a vykradení pokladničky vandaly v Místodržitelském paláci MG.

Osobně se zúčastnil ředitel o.s. Domov pro mne, které knihovničky provozují – velice děkuje všem, kteří přispěli.

 

O sbírce

Sbírka byla zahájena 1.9.2013 a je stanovená na dobu neurčitou. Sbírka je vedená u Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Odbor správní a Krajský živnostenský úřad pod č.j.: JMK100086/2013 na celém území České republiky. Veřejná sbírka je prováděna shromažďováním příspěvků na předem vyhlášeném účtu č. 4864889001/5500 zřízeném u Raiffeisenbank, a.s.