Čarodějnický rej aneb Jarní víkendovka na Březejci

Čarodějnický rej aneb Jarní víkendovka na Březejci

S posledními dubnovými dny nastal čas na další jarní víkendovku s čarodějnickou tematikou (28. – 30. 4. 2017). Letošní organizaci si vzaly pod taktovku osobní asistentky Maruška Benešová a Mirka Černá, které dětem připravily nabitý program v krásném a příjemném prostředí střediska Březejc, odlehlém pracovišti brněnského Centra Kociánka.

FOTOGALERIE

Zážitkového pobytu se tentokrát zúčastnilo devět dětí se svými asistenty. Přijeli pravidelní návštěvníci i nové tváře, z nichž se během víkendu stali spokojení účastníci a velmi šikovní dobrovolníci.

Doprostřed vysočanských lesů jsme se sjeli v pátek odpoledne. Uvítali jsme se, ubytovali, navečeřeli a hlavně seznámili. Hned první večer také vznikla spousta krásných výkresů. Sobotu jsme začali pořádnou rozcvičkou, při které jsme přivolali ztracené sluníčko. Poté jsme se vydali na procházku a zbytek dopoledne strávili výrobou pestrobarevných čarodějnických klobouků. Protože nám počasí přálo, odpoledne jsme se vrátili ven a zahráli si etapovou hru plnou úkolů procvičujících jemnou i hrubou motoriku. Vyvrcholením bylo nalezení hrůzostrašné ježibaby, která nám pod výhružkami vydala svou duši k upálení. Před večeří jsme se zahřáli a rozezpívali při muzikoterapii s asistentkou Verčou Hlavinkovou. Zaměřili jsme se na zahnání deště, což se nám úspěšně povedlo, a my jsme si tak mohli při táboráku opéct špekáčky a konečně upálit duši zlé čarodějnice.

V neděli ráno nás probudilo sluníčko, takže jsme se mohli rozcvičit venku na čerstvém vzduchu. Po rozhýbání ztuhlých těl nechyběly pohybové hry ani skákání panáka. Na rozcvičku volně navázalo hromadné malování křídami na asfalt, kde se projevilo umělecké cítění všech přítomných. Dopoledne jsme využili krásného počasí a čas trávili venku. Děti si hrály na písku, společně se houpaly na houpačce nebo hrály kuželky. Kdo chtěl, vydal se na procházku k nedalekému rybníku. Za splnění dlouhého slalomu dostaly děti památeční diplom a něco dobrého na zub. Pak jsme rychle sbalili kufry a uklidili pokoje, protože po obědě začali přijíždět rodiče a nastalo loučení. Celý víkend se náramně vydařil, takže všichni odjížděli domů se spokojeným úsměvem.

Verča Hlavinková