Adventní víkendový pobyt pro dospělé 22.11-24.11. 2013

Adventní víkendový pobyt pro dospělé 22.11-24.11. 2013

Letošní téma naší podzimní víkendovky byly tradice, návrat starých časů a příprava na advent. Proto jsme ji uspořádali tradičně na konci listopadu, kdy se dny krátí a počasí zhoršuje, a na tradičním místě – v penzionu Athéna v Suchém u Boskovic.

Santa ClausPrvní večer jsme se sešli v klubovně u petrolejové lampy a drželi jsme černou hodinku. Idylu starých časů narušil zavirovaný počítač, který špatně vyhodnotil venkovní nevlídné a sychravé počasí, a oznámil nám, že nastává jaderná zima. Po chvíli rozhodování, co budeme dělat, jsme našli úkryt v místním baru.

Druhý den dopoledne byl věnovaný tradiční procházce. Tentokrát to nebyla jen obchůzka kolem rybníka, ale vypravili jsme se až k lesu a zase zpátky. Cestu nám znepříjemňoval ostrý vítr, takže jsme byli rádi, že jsme se po návratu mohli ohřát u roztopeného krbu.

Po dlouhém poledním klidu jsme se pustili do výroby adventních věnců. S kupou smrkových větviček, spoustou ořechů, sušených jablek, pomerančů a různých ozdob a svíček se každý kreativně vyřádil a výsledné věnce byly velmi pěkné.

A protože k mlhavému a temnému podzimnímu času patří i duchové a různé nadpřirozené jevy, uspořádali jsme večer strašidelnou diskotéku, které se mohl zúčastnit jen ten, kdo vypadal jako pořádné strašidlo.

Na vycházceV neděli dopoledne jsme si vyzkoušeli další tradiční dovednost – zdobení perníčků. Každý měl svůj styl a pod našima rukama vznikaly opravdu originální kousky. Po obědě pak nastalo tradiční loučení a odjezd.

 

 

 

Autor: Jana Michalová

Foto: Anna Cabalková